ładowanie...

O nas

MaltaCafe

Kilka słów o nas

Restauracja „Malta Cafè” jest jedną z najstarszych rodzinnych restauracji w Olsztynie i od 2011 roku nieprzerwanie słynie z doskonałej kuchni. Została założona z ogromnej miłości do jedzenia, gotowania i historii kulinarnej.
Jej właściciel - Jan Tandyrak, swoją pasją i talentem zaraził kolejne pokolenie.

Zagadką dla wielu gości pozostaje nazwa naszej Restauracji, no bo w końcu co mamy wspólnego z Maltą?

Na samym początku działalności, rzeczywiście serwowaliśmy dania kuchni włoskiej, jednak z czasem ewoluowaliśmy by tworzyć kuchnię rodzimą z dużą dawką fantazji. To co zostało niezmienne to oczywiście produkty zawsze świeże i najwyższej jakości. Nazwa „Malta Cafe” wrosła w olsztyński świat gastronomiczny i nie było powodu zmieniać nazwy na inną. Ponadto założyciel, Jan T. Tandyrak był wielkim przyjacielem Zakonu Kawalerów Maltańskich, a po tej przyjaźni pozostał piękny obraz galery maltańskiej, który do teraz wisi w naszej restauracji i przypomina nam, dlaczego tu jesteśmy.

Restauracja „Malta Cafè” to wyjątkowe miejsce dyskretnie ukryte w centrum Starego Miasta, obok głównego traktu, pomiędzy olsztyńską katedrą (50 metrów), a zabytkową wysoką bramą (50 metrów). Jest idealnym miejscem do organizowania kameralnego wesela, spotkań okolicznościowych, służbowych oraz bankietów. Przyjmujemy również grupy zorganizowane, dla których oferta jest zawsze dopasowywana indywidualnie.

Malta to miejsce gdzie tradycja spotyka nowoczesność, a kompozycja niepowtarzalnych smaków, wysokiej jakości produktów i sezonowe menu pozwoli delektować się potrawami w otoczeniu historycznych murów Starego Miasta. Zapraszamy na niezwykłą podróż kulinarną, zaskakującą różnorodnością, bogactwem smaków i niepowtarzalnym klimatem.

Nasza Restauracja znana jest z tego, że oferowane przez nas dania dopasowujemy do pór roku. Za każdym razem staramy się zaskakiwać naszych Gości potrawami, które są na ogół nieosiągalne w innych restauracjach. Codziennie dostarczane świeże ryby pochodzą głównie ze stawów pod Olsztynem. Produkty w miarę możliwości kupujemy od znanych nam regionalnych dostawców.

Serdecznie zapraszamy do restauracji "Malta Cafè",
Małgorzata Tandyrak-Bunalska i Kamil Bunalski